Protezavimas

Protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Dantys taip pat protezuojami esant patologiniam dantų nusidėvėjimui, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo, dantų formos ir kontaktų atstatymui. Odontologijos klinikoje „Dantų estetikos centras” Jums siūloma didelė protezavimo paslaugų įvairovė:

 • metalo keramika
 • bemėtalė keramika
 • cirkonio keramika
 • porceliano laminatės
 • įklotai, užklotai
 • lanko atraminiai protezai
 • protezavimas ant implantų

Naujiena !!!

,, Vita Easyshade compact” – tikslus aparatas, leidžiantis preciziškai tiksliai nustatyti natūralių dantų ir įvairių restauracijų spalvą bei atspalvį. Šis aparatas leidžia matuoti labai platų atspalvių spektrą:
vita-easyshade-compact-from-vident_src_11109_Vita

  • balintų dantų atspalvį,
  • VITA 3D – Master dantų gidas,
  • VITAPAN klasikinius A1 – D4 atspalvius

0709_VITA-NovBleached_guide

,, Vita Easyshade compact” taip pat nustato tarpinius atspalvius, kurie yra gaunami maišant dvi ar daugiau keramikos masių.

Taigi šis aparatas labai palengvina paciento – odontologo – dantų technologo bendravimą siekiant norimo tikslo.

Metalo keramikos protezo pagrindas pagamintas iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Tokie protezai yra tvirti ir gražiai atrodo. Tačiau šis protezavimo būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas šviesą atspindi, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui atsiranda „juodoji linija”, dar labiau pabrėžianti danties nenatūralumą. Dėl šių priežasčių metalo keramikos protezai tinkamesni krūminiams dantims protezuoti. Tokiu būdu galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

Bemetaliai protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai. Bemetaliai protezai puikiai tinka priekinių dantų protezavimui. Siūlome rinktis bemetalę keramiką ir dėl šių priežasčių:

 • estetiškumo
 • nematomo metalo krašto
 • gerai priglundančių prie dantų audinių
 • tvirtumo
 • tinka tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti

Cirkonio keramikos protezai – itin estetiški ir labai tvirti. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas, o vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui.

Tiems, kurie nori išgauti itin estetišką efektą, rekomenduojame priekinius dantis protezuoti porceliano laminatėmis. Tai ypač plonos, porceliano plokštelės, absorbuojančios, atspindinčios ir praleidžiančios šviesą lygiai taip pat, kaip ir natūralus dantis. Toks dantų protezavimo būdas itin tausoja danties audinius, kadangi dantys šlifuojami tik iš išorinio paviršiaus. Porceliano laminatės gali būti naudojamos siekiant atstatyti nusidėvėjusius dantis, pašalinti dantų traumų pasekmes, paslėpti dantų įskilimus, atnaujinti senas restauracijas. Tai puiki alternatyva dantų vainikėliams.

Dideliems krūminių dantų grupės defektams atkurti yra naudojami įklotai arba užklotai. Tai vadinamasis mikroprotezavimas.

Užklotai gali būti gaminami iš:
protezavimas_neisimamos

 • kompozitinių medžiagų
 • porceliano
 • metalo
 • aukso

Didžiausias tokio protezavimo privalumas – maža mikroplyšių ir antrinio karieso susiformavimo tikimybė.

Lanko atraminiai protezai yra gaminami liejimo būdu ir turi specialią konstrukciją. Lanko atraminiai protezai (biugeliai) siūlomi pacientams, kurie sutinka nešioti išimamą protezą, kurių likę sveiki dantys yra tvirti, nepažeisti periodontologinių ligų ar ėduonies. Šis protezas prie sveikų paciento dantų tvirtinamas kabliukais ir užraktų sistema, kuri suteikia pacientui komfortabilumą kalbant ir kramtant, protezas nejuda ir išlieka pakankamai stabilus. Biugeliai ne tik užtikrina gerą burnos estetiką, bet ir mažiau remiasi į burnos gleivinę, todėl leidžia liežuviui nekliudomam artikuliuoti garsus.

Atlikus dantų implantaciją, po 3-6 mėn. pradedami protezavimo darbai. Ant implanto dedama protezinė atrama, kuri gali būti:

 • metalinė (krūminių dantų grupei protezuoti)
 • arba cirkonio oksido estetinė atrama (priekinių dantų grupei protezuoti)

Tai priklauso nuo to, kokį protezavimo būdą pasirenka pacientas: protezavimą metalo keramika ar protezavimą bemetale keramika. Cirkonio oksido keraminė atrama yra pranašesnė: ji daug geriau ir gražiau integruojasi į burnos audinius.

Prieš pradedant bet kokį burnos ertmės gydymą, remiantis paciento estetiniais reikalavimais ir finansinėmis galimybės, yra sudaromas gydymo planas, kuris koreguojamas pagal paciento pageidavimus.

Dantų estetikos centro paslaugos

Estetinės restauracijos

Procedūros kurių metu gydytojai odontologai specialiomis plombavimo medžiagomis atkuria natūraliai danties turimus sluoksnius ir estetinį vaizdą

Daugiau

Dantų balinimas

Dantų balinimo procedūra gali būti atliekama namuose, naudojant individualiai Jums pagamintas balinimo kapas arba odontologijos klinikoje pasitelkiant į pagalbą specialias priemones. Kaip baliklis naudojamos įvairios koncentracijos vandenilio arba karbamido peroksidas

Daugiau

Periodontologija

Dantį supančių audinių gydymas. Negalavimai paprastai pasireiškia dantenų patinimu, kraujavimu valantis dantis, padidėjusiu dantų paslankumu. Gydant siekiama sustabdyti parodontozės progresavimą ir kaulo tirpimą aplink dantis

Daugiau

Burnos chirurgija

Chirurginė procedūra, kurios metu į nesamo danties vietą įsriegiama dirbtinė šaknis - implantas, kuris leidžia atstatyti prarastą dantį, panaudojant vieną, kelis ar grupę implantų

Daugiau

Ortodontija

Sąkandžio koregavimas ar pavienių, kreivai išdygusių, dantų tiesinimas. Gydymo tikslas - suteikti gerą estetinį vaizdą bei funkciją

Daugiau

Protezavimas

Stipriai pažeistų danties vainikų ar pašalintų dantų atstatymas, naudojant įvairias konstrukcines medžiagas

Daugiau

Šypsokitės ir mylėkite gyvenimą