Dantų balinimas

Dantų balinimo procedūra yra plačiai naudojama kosmetinėje odontologijoje. Mūsų klinikoje naudojamos JAV kompanijos Ultradent “Opalescense” dantis balinančios priemonės, kurių veiklioji medžiaga yra karbamido peroksidas. Prieš skirdami dantų balinimo medžiagas mūsų centro specialistai kruopščiai patikrins burnos ertmę ir patars, ar Jūsų atveju procedūra galima. Dažniausia naudojamos “Opalescense” 10 proc. karbamido peroksido rinkinys, skirtas naktiniam (6-8 valandos miego metu) dantų balinimui individualiai pagamintomis kapomis. Tai yra dėklai, į kuriuos pilama balinamoji medžiaga. Naudojant šią dantų balinimo sistemą balinimas trunka 1-2 savaites. Medžiagos stiprumą parenka gydytojas odontologas.

Balinimo procesas yra veiksminga priemonė daugeliui dantų, turinčių spalvos pakitimų. Tamsesnes dėmes, ypač atsirandančias dėl antibiotikų vartojimo, išbalinti yra žymiai sunkiau. Baltumo atspalviai visiems pacientams gali skirtis priklausomai nuo jų dantų struktūros. Dažniausia dantų spalvos pakitimus sukeliančios priežastys: senėjimo procesas ir gausus dažančių produktų (juoda kava, arbata, tabakas, raudonas vynas) vartojimas. Kai kuriems žmonėms procedūros metu padidėja dantų jautrumas. Šie simptomai dažniausiai išnyksta per 1-3 dienas baigus ar nutraukus balinimo procedūrą. Taip pat rekomenduojamas dantų jautrumą mažinantis gelis arba pasta. Laikantis įpratų dantų priežiūros rekomendacijų Jūsų dantys išliks švieseni nei buvo anksčiau. Jei norite išlaikyt i pasiektą rezultatą, rekomenduojame dantis valyti tarpdančių siūlu bei šepetėliu kartu su balinančia dantų pasta du kartus per dieną. Taip pat retkarčiais naudoti balinimo gelį baltumo palaikymui.

Dažniausiai užduodamas klausimas konsultacijų metu, ar dantų balinimas saugus. Moksliniai tyrimai ir klinikiniai bandymai įrodo, kad dantų balinimas, atliekamas prižiūrimas odontologui, yra saugus. Karbamido peroksidas oksidacijos būdu nepažeisdamas danties emalio, ištirpdo baltymines dėmes. Tai įvyksta, kai minėta medžiaga skyla į vandenį ir laisvąjį deguonį. Pastarasis elementas skaido susidariusių pigmentų jungtis. Daugelis odontologų yra įsitikinę, jog dantų balinimas yra saugiausia dantų kosmetinė procedūra. Balinimas nerekomenduojamas vaikams iki 13 metų amžiaus bei nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims.

Šypsokitės ir mylėkite gyvenimą